Náš tým...

Znáte ten, jak se ve tři ráno potká sommelier, bankéř a herec? Ne, není to vtip, ale začátek příběhu, na jehož konci je otevření obchůdku „Víno a lahůdky od sousedů“.

 

Možná to nebylo přesně ve tři hodiny ráno, vzpomíná herec Jakub Chromeček, ale právě  s bankéřem Radimem Synkem vymýšleli jak v Dobřichovicích udělat ten nejlepší krámek s vínem a delikatesami a do cesty jim přišel, jak jinak, než  s láhví v ruce nový soused sommeliér David Kuchař. A tak vznikli noví Sousedé 2018.

 

Jaká byla, Radime, ta úplně první myšlenka?

Že jsme příliš mlsní, abychom pili špatné víno a příliš pohodlní, abychom za kvalitou stále dojížděli z Dobřichovic do Prahy. Chtěli jsme tady mít vinařskou oázu  kam bychom mohli kdykoli zajít a pořídit prvotřídní víno za cenu, která není nesmyslně přestřelená.

 

Takže něco jako vinotéku nebo sklípek?

Od začátku jsme měli v hlavě to, že všechno co tam bude, nám musí chutnat a postupně se nám z toho začal klubat spíše takový vesnický koloniál ve francouzském stylu. Místo, kam si zajdete nejen pro dobré víno, ale i pro voňavý sýr, šťavnatou klobásku, jitrnici, jemnou šunku, čerstvou zeleninu nebo čerstvého tuňáka na sashimi. Šlo taky o kvalitu potravin, nechtěli jsme už chodit do velkých obchodů a zkoumat, co je a co není kvalitní. Chtěli jsme se prostě a jednoduše dobře najíst a napít.

 

Davide, ty jako sommeliér jsi asi měl hlavní slovo ohledně vína.

Z vlastních zkušeností vím, že víno nejde prodávat jako housky na krámě. Při správném párování vína a pokrmu totiž zažijete dotek naprosté dokonalosti. Je to podobné, jako když vezmete vejce, mouku, máslo a cukr – tedy zcela běžné ingredience. Ale smíchejte je ve správném poměru a vykouzlíte dort. Jde o to, aby jste neskončili jako pejsek a kočička a i proto tu jsme.

 

Kluci, jak tedy prodávat víno jinak?

Chceme mít co nejširší nabídku špičkových vín, ale zákazník si pak mezi všemi těmi lahvemi může připadat lehce ztracený. A tady přicházejí k užitku naše zkušenosti a fakt, že každé víno, které nabízíme, jsme ochutnali. Nejenže díky tomu dokážeme zákazníkovi poradit, ale především mu pomáháme tříbit jeho chutě. A vzdělávání u vína má tu nejpříjemnější podobu – ochutnávky. Při nich chceme spolu s našimi zákazníky objevovat nové kombinace a prochutnávat se k cíli. Tedy aby každý zákazník našel ke každému jídlu tu pravou lahev. Chceme být v Dobřichovicích jedničkou přes vína – šířkou nabídky, kvalitou i poradenstvím.

 

A co „lahůdky“ z názvu vašeho podniku?

U nich nechceme objevovat Ameriku, protože tam hraje hlavní roli jediné – čerstvost. Každý čtvrtek dostáváme zásilku přímo z moře vylovených ryb – pražem, lososů či tuňáků. Záleží, co se podaří ulovit. Každý pátek navážíme čerstvá kuřata, králíky a kachny. Středa je zase dnem, kdy nám naši farmáři přiváží prvotřídní hovězí a vepřové maso. Veškeré maso prodáváme vakuované, a díky tomu vydrží déle čerstvé i bez použití chemie. Přes týden nám ještě vozí každý den čerstvé pečivo, mléko, máslo...najdete u nás skoro všechno.

 

Nabízíte tedy docela široký sortiment ?

Chceme zůstat malou vesnickou prodejnou se sousedskou atmosférou, a proto nenakupujeme kvanta zboží jako supermarket. Naši zákazníci pak mají jistotu, že každý týden u nás najdou pouze čerstvé a kvalitní potraviny. Prostě takový sousedský nákup, při kterém víte, u koho a co nakupujete.

 

Ještě nakonec mi řekněte, jak to vlastně celé funguje, tenhle triptych bankéř,sommeliér, herec ?

(Smích) Přeci skvěle. Jakub je kreativní, David hlídá vína, Radim je přes finance a dohromady ? Dohromady milujeme všechno dobré.

Radim

David

Jakub

Vítova 8, Dobřichovice, 25229, tel 772615032 info@vinoalahudky.cz © 2018 NASEB spol s r.o.  

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon